e-Wedding.pl

Jak dobrze ubrać się do ślubu? :: Porady

Rejestracja Zamów magazyn

Porady

Jak dobrze ubrać się do ślubu?

Komfort, elegancja, wygoda, styl i tylko jeden garnitur. Doskonały na ślub, szyty na miarę, perfekcyjny jak Ty w tym wyjątkowym dniu.

IDEALNY GARNITUR

Z dobrym garniturem szytym na miarę jest trochę, jak z kuchnią – potrzebne są dobre składniki.  Podstawą jest materiał wysokiej jakości, następnie potrzebna jest miękka konstrukcja oraz pasja krawca.  W dobrym ubraniu chodzi o to, aby miało zbalansowane proporcje oraz najwyższej jakości dodatki.


Tradycja i nowoczesność

W czasach powrotu do tradycyjnych rzemiosł szycie na miarę przeżywa swoje odrodzenie. Dla wielu mężczyzn jest to też jedyna droga, aby dobrze wyglądać. Skrojony na miarę garnitur może zatuszować mankamenty sylwetki lub też uwydatnić jej zalety. Dla jeszcze innych będzie to po prostu doskonała okazja do zabawy stylem i eksperymentów z łączeniem tkanin, wzorów, krojów.


Włoskie korzenie

Najbardziej eleganckie garnitury wciąż szyte są ręcznie na południu Włoch. Neapol od pokoleń skupia najlepszych krawców i krojczych. Neapolitańskie garnitury to prawdziwe arcydzieła. Ręcznie krojone i szyte. Super miękkie wkłady formujące oraz brak poduszek w ramionach nadają im niepowtarzalny charakter i wpływają na komfort noszenia. Neapolitański styl to również detale.  Piękna szeroka klapa, podwójne stebnowanie, rękaw z charakterystycznym marszczeniem spalla camicia, wysokiej jakości dodatki.


Szycie na miarę

Zaletą szycia miarowego jest możliwość wyboru z kilkuset dostępnych na rynku tkanin od najlepszych producentów: Loro Piana, Ariston, Scabal, VBC. Absolutnym klasykiem są wełny, a wśród nich merynos, wełna pochodząca od gatunku owiec wypasanych w Australii, Nowej Zelandii oraz na Tasmanii, charakteryzująca się delikatną, jedwabistą strukturą. To wciąż tkanina niepobita pod względem uniwersalności. Najlepsze na garnitury, spodnie oraz marynarki są wełny od super 120’s do super 150’s. Wełny podwójnie i potrójnie skrętne mają wysoką odporność na gniecenie się, dzięki wysokiej naturalnej elastyczności. Ma to znaczenie zwłaszcza, gdy garnitur powinien nienagannie wyglądać po wielu godzinach spędzonych na uroczystościach i przyjęciu weselnym.


Najlepsze ślubne stylizacje

Doświadczenie w zbieraniu miary, encyklopedyczna wręcz znajomość materiałów, krojów, technik oraz dobry gust są atutami podczas spotkań z klientami w Sartorial Atelier. Każde spotkanie jest starannie zaplanowane, aby spokojnie i bez zbędnej presji czasu móc poznać oczekiwania klienta i móc mu doradzić najwłaściwszy fason garnituru lub marynarki szytej na miarę. WWW.SARTORIALGROUP.COM