Koszula dla pana młodego – jaką koszulę wybrać?

Koszula jest podstawą męskiej ślubnej stylizacji. Jaki styl, krój i model koszuli będzie najodpowiedniejszy?

Koszula do ślubu – jaki materiał wybrać?

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na jakość materiału. Koszula do ślubu powinna być wykonana z naturalnych materiałów, takich jak bawełna. Nie musisz kupować drogiej koszuli od znanych projektantów, ale nie należy oszczędzać na zakupie koszuli. Taką koszulę można założyć nie tylko na wesele, ale także na inne wyjątkowe okazje, a także ważne spotkania biznesowe.

Rodzaje i style koszul męskich

Koszula do ślubu występuję najczęściej w następujących typach i stylach:

  • Koszula ze stójką na wesele.
  • Koszula smokingowa do garnituru
  • Klasyczna – dopasowany, prosty krój.
  • Z mankietami na spinki do mankietów lub z guzikami.

O wyborze koszuli decydują wyłącznie osobiste preferencje pana młodego. Należy jednak pamiętać, że jeśli wybierasz koszulę z mankietami pod spinkami, to długość jej rękawów powinna wynosić około 2-3 cm poniżej rękawów marynarki. Jest to konieczne, aby pinki do mankietów były widoczne. Jeśli chodzi o koszulę na szelkach, zwykle nosi się ją z muszką.

Koszula na wesele

Kołnierzyk koszuli

Szczególną uwagę należy zwrócić na kołnierzyk koszuli. Popularnym wyborem jest koszula ze stójką na wesele. Jak określić jego rozmiar? Pomiędzy szyją a kołnierzem powinna pozostać niewielka szczelina (około 1 cm). Konieczne jest, aby pasował do szyi, ale nie był zbyt ciasny. Poza tym najlepiej wybrać koszulę z niezbyt szerokim i dość wysokim kołnierzykiem, wtedy łatwiej będzie dobrać pasujący do niej krawat. Warto zaznaczyć, że wybór kołnierzyka do koszuli ślubnej zależy od tego, czy pan młody ma na sobie krawat, czy muszkę. Najczęstsze typy w tym przypadku to:

  • Stojący kołnierzyk. To chyba najlepsza opcja przy wyborze muszki. Kołnierzyk uzupełni nie tylko klasyczny garnitur czy smoking, ale nawet frak.
  • Kołnierzyk Kenta. Wyróżnia się umiarkowaną wielkością i ostrymi krawędziami. Kołnierzyk Kent będzie świetnie wyglądać z krawatem.
  • Kołnierz rekina. Jego charakterystyczną cechą jest to, że końce są rozłożone w różnych kierunkach. Co więcej, kołnierz rekina doskonale komponuje się z klasycznym krawatem, muszką, a nawet plastronem.

Kolor koszuli ślubnej

Koszula smokingowa do garnituru powinna być biała, ale jeśli decydujesz na mniej formalną stylizację, to możesz wybrać mniej oficjalny odcień.

Do niedawna koszule dla pana młodego były wyłącznie białe. Wynika to z faktu, że ta kolorystyka jest uważana za neutralną i odpowiednie są dla niej prawie wszystkie odcienie. Jednak współczesne trendy w modzie oferują konsumentom szeroki wybór różnych kolorów. Teraz koszula na ślub powinna pasować do odcienia sukni panny młodej (na przykład niebieskiej, czerwonej lub kremowej) lub określonych elementów jej dekoracji. Dodatkowo w niektórych przypadkach koszula na ślub może stać się efektownym dodatkiem do bukietu przyszłej żony (brzoskwiniowy, różowy, fioletowy itp.).

Powinieneś też wybrać koszulę ciemniejszą lub jaśniejszą niż marynarka i spodnie, ale w żadnym wypadku tego samego koloru. Odcienie różu i błękitu będą idealnie pasować do zestawień kolorystycznych z tej samej grupy. Ale nie możemy zapominać o kontraście - różnych kolorach tego samego tonu.