Zimowy bukiet ślubny – jak go zrobić?

Wbrew powszechnemu przekonaniu zima jest idealnym okresem na organizację ślubu. I nie chodzi tu tylko o mniejsze koszty organizacji wesela. Przyroda urzeka nas swoim charakterem, a jeśli uroczystość odbywa się poza miastem i wszędzie leży śnieg, to nawet proste krajobrazy zamieniają się w bajkowe otoczenie. Integralną częścią zimowego ślubu są zaś bukiety.

Czym się wyróżnia zimowy bukiet ślubny?

Dziś zimowe bukiety ślubne zadziwiają swoją różnorodnością. Dostępne są kompozycje monochromatyczne czy w szkarłatnych odcieniach. Musisz jedynie wiedzieć jakie kwiaty i rośliny wytrzymają na mrozie, zachowując jednocześnie swój atrakcyjny wygląd. W porównaniu do zwykłych kompozycji kwiatowych zimowy bukiet ślubny wyróżnia się następującymi cechami:

• Wykorzystanie roślin mrozoodpornych, kwiatów sztucznych, kwiatów suszonych.

• Ozdabianie bukietów elementami dekoracyjnymi odpowiadającymi porze roku: sztucznym śniegiem, szyszkami, jagodami, cynamonem i suszonymi cytrusami.

Zimowy bukiet ślubny powinien być utrzymany w kolorach pory roku. To nie tylko zimne odcienie, ale także jasne kolory, na przykład czerwony lub bordowy.

Idealna kompozycja ślubna powinna pod każdym względem wpisywać się w specyfikę zimowego sezonu. Jeśli planujesz sesję zdjęciową na tle śnieżnych krajobrazów, warto wziąć to pod uwagę przy komponowaniu bukietu – kwiaty powinny współgrać z paletą natury.

Co powinny zawierać zimowe bukiety ślubne?

Dostępność żywych roślin zimą jest ograniczona, ale nie przeszkadza to kwiaciarniom w tworzeniu pięknych aranżacji ślubnych. Najczęściej doświadczone florystki wybierają róże, chryzantemy, hortensje i jaskier jako podstawę zimowego bukietu ślubnego. Zimowe bukiety ślubne możesz uzupełnić następującymi elementami:

• Gałęzie iglaste (sosna, jałowiec) - nadają bukietom objętość i fakturę, czyniąc je bardziej efektownymi. Główną zaletą tych roślin iglastych jest ich trwałość. Nawet przy silnym mrozie nie stracą nic ze swojego wyglądu.

Zimowe bukiety ślubne idealnie komponują się z suszonymi kwiatami. Powinna to być bawełna, lagurus, lawenda, zboża. Bukiety suszonych roślin nie wyglądają gorzej niż świeże kwiaty. Możliwość barwienia suszonych kwiatów na różne odcienie czyni je uniwersalnym elementem florystyki ślubnej. Przy odpowiedniej pielęgnacji suszone kwiaty mogą przetrwać wiele miesięcy, będąc wspaniałą pamiątką ślubu.

Najczęściej żywe kwiaty właśnie łączy się z suszonymi roślinami - na tle delikatnych suszonych kwiatów, ich świeże odpowiedniki wyglądają bardziej wyraziście.

Zimowy bukiet ślubny

Zimowy bukiet kwiatów – popularne dodatki

Mniejszy wybór świeżych roślin zimą, rekompensuje ogromny asortyment naturalnych dekoracji. O tej porze roku zimowy bukiet kwiatów może wzbogacić o następujące elementy:

• Szyszki sosnowe.

• Orzechy laskowe i włoskie.

• Suszone plasterki pomarańczy.

• Sezonowe owoce i jagody.

• Laski cynamonu i anyż.

W zależności od stylu zimowy bukiet kwiatów ozdobiony jest także bardziej klasycznymi dodatkami, takimi jak kryształy, koraliki i piórka. Floryści często używają sztucznego śniegu - gałęzie sosny posypane płatkami śniegu wyglądają bardzo pięknie. W większości przypadków kwiaty są wiązane taśmą.

Szczególną uwagę należy zwrócić na dobór odcieni zimowego bukietu ślubnego - kwiaty mogą nawiązywać do palety natury lub kojarzyć się ze świętami. Na przykład klasyczną opcją zimową jest monochromatyczna kompozycja białych kwiatostanów, która wygląda bardzo romantycznie. Alternatywnie wybierz bukiet z kremowych, pudrowych i różowych kwiatów, uzupełniony oliwkowo zielonymi liśćmi.

Co jeszcze wyróżnia zimowy bukiet ślubny – Grudzień to czas na wesele

Wszystkie elementy uroczystości weselnej powinny ze sobą współgrać: suknia Panny Młodej łączy się z bukietem, który z kolei współgra z wystrojem sali i nakryciem stołu. Często panny młode wybierają zimowe bukiety ślubne zgodnie z tematyką ślubu, ale możesz też wziąć pod uwagę tegoroczne trendy, jeśli chodzi o bukiet ślubny. Grudzień naturalnie kojarzy nam się ze świętami i ich specyfikę warto wziąć pod uwagę przy kompozycji bukietu.

Delikatna kompozycja uzupełniona świątecznymi akcentami będzie wspaniałym dodatkiem na romantycznym weselu – bladoróżowe i białe róże harmonijnie uzupełnią np. jagody dziurawca. Dzięki nieotwartym pąkom bukiet okazuje się wielopoziomowy, a spiczaste liście zieleni dodają jego sylwetce swobody. Łodygi roślin mogą być przewiązane białą wstążką.

Jak jeszcze może wyglądać zimowy bukiet ślubny? Grudzień kojarzy nam się oczywiście ze śniegiem. Połączenie lawendy, eukaliptusa zachwyca nie tylko atrakcyjnym wyglądem, ale także oszałamiającym aromatem. Podstawą bukietu są śnieżnobiałe bawełniane kwiaty, które nawiązują do sukni panny młodej i śniegu.